Hírek

Belgrádba került a legnagyobb serleg

Péntektől vasárnapig, azaz május 17-től 19-ig Szenttamáson került sor a szerbai női kosárlabda bajnokság legjobb fiatal kosarazóinak záróküzdelmeire. A házigazda, a Srbobran Női Kosárlabda Klub kadét csapata mellett a háromnapos, igen izgalmas rendezvényen még hat csapat indult az oszágos díjért: a belgrádi Crvena zvezda, a Radivoj Korać, valamint a Kraljevo Női Kosárlabda Klub, az Újvidéki Kosárlabda Akadémia, a Paraćin és a Svrljig fiatal kosarazói mérték össze erejüket és tudásukat. A rendezvényt megtisztelte jelenlétével a Szerb Kosárlabda Szövetség több képviselője, köztük Ana Joković, alelnök, továbbá Dušan Projović, a versenybizottság alelnöke és Bojan Popović egykori szerb válogatott kosarazó is.

A szenttamási lányok jól kezdték a tornát, két győzelem után már az elődöntőben voltak, ahol sajnos 76:52 arányban kikaptak a Radivoj Korać csapatától, így vasárnap az Újvidéki Kosárlabda Akadémia csapatával a harmadik helyért mérkőztek. Végül a negyedik helyen fejezték be a versenyt, az eredmény 73:59 lett az újvidéki csapat javára. Az első helyért a két fővárosi csapat, a Korać és a Crvena zvezda csapott össze. A találkozót a Korać együttese nyerte 60:53-re (11:10, 12:12, 14:19, 23:12). A csapatnak ez volt sorrenben a harmadik sikere az idén, hiszen a kadét csapat mellett a pionírok és a második csapat is legjobbak között van az országban.

A szenttamási lányoknak a negyedik hely megszerzése is jó eredménynek számít, ugyanis a kiváló szervezés és a jó hangulatú szurkolótábor mellett mindent beleadtak a mérkőzésekbe. A szervezőket egyébként a magasrangú vendégek és a torna résztvevői is kiváló minősítésben részesítették.

A szenttamási torna egyúttal lehetőség volt a szerb női kosárlabda jövőjének feltérképezésére is.

P. L. (Fotó: A. B.)