Hírek

Szenttamas.rs

 

A csernyeiek jó házigazdának bizonyultak

Három szenttamási csoport mutatkozott be az idei Durindón és Gyöngyösbokrétán

Az idei Durindón szenttamási Arany János Magyar Művelődési Egyesület tamburazenekara és a Hagyományápoló Klub Csalogány asszonykórusa, a Gyöngyösbokrétán pedig a Kalala néptánccsoport lépett fel.

Salamon Rudolf a Szenttamási Tamburazenekar oszlopos tagja elmondta, Micsik Bélával megbeszélték, hogy összehozzák a helyi citerás lányok és a tamburazenekar közös fellépését, azzal, hogy a lányok ezúttal csak énekeltek.

− Szerintem a közös produkció nagyon jól sikerült, Bácskai népdalcsokorral léptünk fel, a szakzsűri hivatalos véleményét majd csak ezután tudjuk meg. A szervezéssel elégedettek vagyunk, minden zökkenőmentesen zajlott, a csernyeiek jó házigazdának bizonyultak. A beöltözést követően délelőtt részt vettünk a szentmisén, a műsor pedig fél egykor kezdődött. A délutáni fellépést követően az egyik sátorban összeverődtek a zenészek, egy kis bulit csaptunk, és azt követően jöttünk haza – mesélte Rudolf.

A Csalogány asszonykórus már a tél folyamán megkezdte az előkészületeket az idei Durindóra, egy vajdasági lakodalmas csokrot gyakoroltak be. Kovács Blanka a csoport felkészítője elmondta, a tizekét fős csoportból végül tíz asszony utazott Magyarcsernyére.

− Nagyon felemelő érzés volt közösen énekelni a rendezvény többi résztvevőjével a szentmisén. A megnyitó a színházteremben volt, utána indult a műsor, ami két helyszínen zajlott, a színházterem mellett a templomban. A mi csoportunk a templomban lépett fel. Szerintem jól sikerült a bemutatkozás, és izgatottan várjuk a televíziós felvételeket, hogy visszanézhessük az egész rendezvényt – mondta Kovács Blanka.

Szabó Robertina, a Hagyományápoló Klub Kalala néptánccsoportjának tagja elmondta, Kiss Zselykó felkészítővel Bagi táncokat tanultak, a csernyei szemlén pedig a Bagi mulatság közepe koreográfiával szerepeltek.

− Az idei Gyöngyösbokrétán 31 csoport vett részt, csoportunk fellépését Sterbik László zenekara kísérte. Jelenleg tízen vagyunk, kilenc lány és egy fiú. Minden a legnagyobb rendben zajlott, bennem a főutcán történt felvonulás marad meg szép emlékként – mondta Robertina.

Süge Zsófia a Kalala másik tagja elmagyarázta, hogy Szenttamásról reggel fél 9-kor indultak a bánáti településre, ahol a szentmise után népviseletbe öltözve a többi résztvevővel együtt énekszóval vonultak végig a településen:

− Este hat óra körül mutatkoztunk be a közönségnek, nem versenyjellegű fellépésről volt szó, és kiválóan éreztük magunkat. Remek volt a szervezés, és bízom benne, hogy jövőre is eljutunk a csoporttal erre a gyönyörű rendezvényre – mondta Zsófia.

 





 

Szöveg: Paraczky László

Fotó: Salamon Rudolf, Kovács Blanka, Szabó Robertina

Szerkesztette és közzétette: Németh Dezső

szenttamas.rs