Sporthírek

Dušan Srdanov aranyérmes lett

Mind a négy szenttamási maratonfutó jól szerepelt a magyarkanizsai versenyen

Magyarkanizsán 2023. augusztus 12-én 41. alkalommal került megrendezésre a nevezetes, látványos nemzetközi úszó- és futómaraton. A 10 kilométeres távra idén négy szenttamási maratonfutó nevezett be, név szerint Dušan Srdanov, Dejan Ratkovica, Aleksandar Tatić és Slobodan Miković.

Dušan Srdanov a saját korcsoportjában elsőkért ért célba és aranyérmet hozott Szenttamásra, Aleksandar Tatić saját korosztályában a harmadik lett, míg Dejan Ratkovica és Slobodan Miković a korcsoportjukban az első tíz között értek célba.

Dušan Srdanov 1979 óta fut, ebből 35 éve maratonfutó. Portálunknak elmondta, kereken harminc éve vesz részt a magyarkanizsai rendezvényen, eddig két második és három harmadik helyezést ért el, idén először lett első.

− Az úszóverseny délelőtt 10, míg a futóverseny délután 17 órakor kezdődött. Szerencsére nem volt túl meleg, de hűvös sem, ugyanakkor idén rekordszámú versenyző állt rajthoz. Szerintem ennyien még soha nem voltunk. Igen sokan érkeztek Magyarországról, valamennyien kiválóan futóttak, jól teljesítettek, tehát erős volt a konkurencia. Ami pedig a szervezést illeti, a házigazdák ismét kitettek magukért, amihez csak gratulálni tudok, hiszen újból egy igen színvonalas, a legapróbb részletekig kidolgozott versenyen vettünk részt. Persze, hogy örülök az aranyéremnek és annak, hogy ennyi év után a dobogó legfelső fokára álhattam fel – mondta Dušan Srdanov.

Szöveg és fotó: Paraczky László

Közzétette: Németh Dezső