Hírek

Hat szenttamási versenyző futott Kúlán

Csaknem 800 résztvevője volt a hagyományos utcai futóversenynek Kúlán

Az idén június 17-én immár 14. alkalommal került megrendezésre Kúlán a Barátság Verseny (Trka prijateljstva) elnevezésű utcai futóverseny. Az idei rendezvény is nevéhez méltóan a barátságról, valamint az önzetlen segítőkészségről szólt, fő szervezője pedig Zdravko Mišović az ország egyik legjobb maratonfutója volt.

A 17 órakor kezdődő versenyen idén először az általános iskolások és a fiatalok több kategóriában álltak rajthoz, a felnőttek futama pedig 18 órakor kezdődött, a mintegy 800 résztvevő pedig 5 és 10 kilométeres távon versenyzett.

Az öt kilométeres futamot a helyi Hajduk klub atlétázója Sergej Kostić nyerte, a második Aleksandar Stojanović, a harmadik pedig Uroš Maksimović lett. Tíz kilométeren az orosz Rinas Ahmadev győzött, második a kenyai Stenli Kipruto, a harmadikként pedig Đuro Borbelj ért célba.

A nőknél öt kilométeren Slađana Stamenković volt a legjobb, a második Damjana Perenčević, a harmadik pedig Branislava Stepanov lett. A tíz kilometers távon az orosz Anastasija Slepneva győzött, Katarina Pohlod ezüstérmes lett, a bronzérmet pedig a magyarországi Szabó Tünde vitte haza.

A nagyszabású rendezvényen a szenttamási maratonfutók 10 kilométeren futottak és mindannyian célba értek. Ők pedig: Dušan Srdanov, Dejan Ratkovica, Aleksandar Tatić, Stefan Mudrinski, Slobodan Miković és Slobodan Krivokapić.

Szöveg: Paraczky László

Fotó: Dušan Srdanov

Szerkeszti és közzétette: Németh Dezső