Hírek

Sakkoztak a fiatalok

Községi sakkversenyt tartottak Szenttamáson

A szenttamási Sakk Klub szervezésében az elmúlt hétvégén került megrendezésre a Községi ifjúsági sakkbajnokság. A versenyre összesen 18, tizennégy évnél fiatalabb versenyző nevezett be, 17 fiú és egy lány.

A versenyidő 30 perces volt, a verseny pedig hét fordulós, amelyből hármat játszottak szombaton és négyet vasárnap.

A bajnokság legnagyobb meglepetése Matija Grujić volt, aki profi módon sakkozott, és veretlenül szerezte meg az első helyet. A második helyre Andrija Nićin került hat győzelemmel, a harmadik pedig Aleksandar Nwora lett, aki 5 alkalommal győzött. Bár mindhárman főlényesen nyertek, a többi versenyző sem maradt le túlságosan mögöttük. Példaként említhető Sara Nikolić, aki két vereséggel rajtolt, s végül 4 ponttal a nyolcadik helyen fejezte be a versenyt.

Külön kiemelhető Lahtin Aleksandra, aki a szüleivel nézőként érkezett a bajnokságra, és aki a szervezők felkérésére azonnal asztalhoz ült, így részt vett élete első versenyén. A végső sorrend: