Szenttamás község négy általános iskolájából 18 Vuk-diplomás diák utazott el szombaton este a község sutomorei nyaralójába, Montenegróba. A legjobb diákok jutalomkirándulásának költségét az önkormányzat állja.
A Plava obala nyaralóba, mely a szenttamási Sport és Rekreációs Központ irányítása alatt áll, már hosszú évek óta ingyenesen nyaralhatnak a község általános iskoláiból azok a diákok, akik az elért tanulmányi eredmények alapján a legjobbak, ugyanakkor példás magaviseletükkel és az iskolában való aktív tevékenységgel erősítik a legjobbak közösségét.
A nyaralóban a diákokat Radivoj Debeljački, Szenttamás polgármestere fogadta, aki ez alkalommal elmondta, a község most, és a jövőben is gondot vezet arról, hogy a legjobb diákokat elismerésben és jutalomban részesítse:
− A hagyományoknak megfelelően vasárnap Sutomoreban fogadtuk a szenttamási, turiai és nádaljai gyerekeket. Tíz napot töltenek itt, egymás társaságában, mert igazán megérdemlik. Megmutatták, hogy községünkben ők a legjobb diákok, ezért az ilyen sikereket meg kell jutalmazni – mondta Radivoj Debeljački.
P. L.



Fotó: P. L., D. R.
jún 22, 2026 13:41 du.