Június 25‒28-ig a helyi általános iskolában nemzetközi rendezvényt tartanak
Idén Szenttamáson rendezik meg a 27. Nemzetközi Kézimunka-kiállítást. A rendezvény fő szervezője a Vajdasági Magyar Multietnikus Hagyományápoló Kézimunka-kedvelők Szövetsége és a Vajdasági Népek és Nemzetiségek Hagyományápoló Klub Tulipán kézimunkacsoportja, ugyanakkor az esemény szervezésébe az összes helyi magyar civil szervezet bekapcsolódott.
A négynapos rendezvény előkészületeiről tartottak megbeszélést hétfőn este a Hagyományápoló Klub termében. A találkozón a klub tagcsoportjainak képviselői mellett jelen volt az önkormányzat, az iskola, a civil szervezetek, valamint az egyház képviselője is.
Az előkészületek részleteit Robotka Angéla, a klub elnöke ismertette a jelenlévőkkel, és kifejtette, házigazdaként teljes erővel dolgoznak azon, hogy a június 25–28. közötti négy nap felejthetetlen élmény maradjon a szövetség tagcsoportjai számára.

− A kiállításnak otthont adó Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskolában jelenleg az Arany János Magyar Művelődési Egyesület tagjai a kézimunkák felrakásához szükséges tartókat szerelik fel. A szövetség kiállításának megnyitóját június 25-én 13 órakor tartjuk, a felszólalók mellett fellép a klub Csalogány énekcsoportja. Ezt megelőzően 11 óra 30 perckor a templomban Zsúnyi Tibor atya a résztvevők és a szervezők számára szentmisét mutat be. A felrakott munkák aznap 18 óráig, június 26-án és 27-én pedig 9 és 18 óra között tekinthetők meg. Az alkotásokat június 28-án 9 órától szedik le. A záróünnepséget és a díjkiosztót 13 órakor tartjuk. A műsorban a fellép a klub Boróka kórusa, valamint élőzene kíséretében a néptáncosok egy-egy produkcióját láthatják. A négynapos esemény 15 órakor ebéddel zárul – mondta Angéla.
Az összejövetelen elhangzott, a kiállításra 35 településről 49 csoport jelezte részvételét, ami annyit jelent, hogy az iskolába mintegy 750 kiállító érkezésére számítanak. A kézimunkákat a tantermekben rakják fel, egy-egy teremben legfeljebb 4 csoport állítja ki munkáit.
Ami a díjakat illeti, az egyéni kiállítók névre szóló, a csoportok pedig a csoport nevére szóló diplomát kapnak. Emellett a tagság és a részvétel éveinek számától függően négy féle serleget is kiosztanak: az 1–5 éve részt vevők a 3., 6–10 éve résztvevők a 2., a 11–15 éve résztvevők az 1. nagyságú serleget kapják, míg a 16, vagy annál több alkalommal résztvevők a legnagyobb serleget vihetik haza. A gyermekcsoportok, a fogyatékkal élők csoportjai, valamint az egyéni kiállítók kisebb serleget kapnak. A diplomák és a serlegek költségét a szövetség fedezi.
A nemzetközi kézimunka-kiállítás fő támogatója a szenttamási önkormányzat.
Szöveg és fotó: Paraczky László

jún 23, 2026 12:10 du.