Sport

Sport atlétika

Szenttamás: Đurđina Čobanov második az országban

Egyéni rekordját döntötte meg Đurđina Čobanov, a szenttamási Atlétikai Klub kalapácsvetője Belgrádban. Miután március 25-én bronzérmet szerzett az országos bajnokságon 3 kilogrammos kalapácsvetésben, két nappal később a második helyre tornázta fel magát, ugyanis a felnőttek számára rendezett tornán ugyancsak a 3 kilogrammos csoportban 44,27 méterrel ezüstérmes lett. A klub másik jeles kalapácsvetője, Ivana Penčić a 4 kilogrammos kalapácsvetés kategóriájában 5. helyen áll az országban.

Rajtuk kívül a klub többi tagja is szorgalmasan gyűjti az érmeket. Az elmúlt hétvégén Verbászon rendezett Vrbas Kids 4 atlétikai versenyen a szenttamási klubot 29 fiatal képviselte, akik a 10-18 évesek kategóriájában összesen 48 érmet szereztek, pontosabban 22 arany, 16 ezüst és 10 bronzéremmel tértek haza. A fiatalok 60 és 200 méteres síkfutásban, stafétában, távolugrásban és vortex hajításban jeleskedtek.

A szenttamási Atlétikai Klub színeit Jelena Dudvarski, Teodora Obradović, Dorotea Obradović, Lana Baćinac, Višnja Šeguljev, Dunja Vidaković, Androczky Virág, Gál Emese, Ivana Medurić, Gál Sarolta, Fodor Dorina, Süge Zsófia, Maša Šeguljev, Lévai Angéla, Marija Medurić, Marina Kiš, Ivana Penčić, Jovana Vojvodić, Đorđe Pavlović, David Jojović, Milan Milivojev, Lazar Dunđerski, Aljoša Kurjački, Süge Magor, Süge Hunor, Miloš Simić, Aleksa Pavlović, Pápista Emil és Ognjen Vidaković képviselte.

Szöveg: Paraczky László

Fotó: Paska Imre

Szerkesztette és közzétette: Németh Dezső