Sporthorgászat

Szenttamas.rs

Erős szélben horgásztak

Óbecse Község Sport mindenkinek elnevezésű egyesülete szombaton, szeptember 22-én Szenttamáson, a Duna‒Tisza‒Duna-csatornán tartotta a sorrendben 12. Munkássport Olimpia selejtezőjét csapat- és egyéni horgászatban. A verseny szervezésében és lebonyolításában közreműködtek a helyi Šaran Sporthorgász Egyesület tagjai is. István Károly horgászbíró portálunknak ezzel kapcsolatban elmondta, a körzeti horgászveseny egyik elődöntőjébe nyolc község horgászcsapata és egyéni versenyzője nevezett be, akik közül az első helyezettek jutottak tovább a jövő nyáron Óbecsén és Törökbecsén sorra kerülő Munkássport Olimpiára: ‒ A versenyen az óbecsei YU Flora, az adai Termometal és Agro-merkur, a Zsablyai Rokkantak Szövetségének két csapata és a szenttamásiak csapata vett részt, a két bejelentett zentai horgászcsapat közül egyik sem jött el. A gyülekező reggel 7 órakor volt, a verseny pedig a sorszámok kihúzását és a reggelit követően 9 órakor kezdődött, és 5 órán át tartott. Eléggé erős szél fújt, amit a pálya felső részén kevésbé lehetett érezni, ezért a versenyt itt tartottuk. A legeredményesebbnek a szenttamási Šaran Sporthorgász Egyesület (Fullajtár Szilvi, István Franciska és Čobanov Branislav) csapata bizonyult, ők összesen 15,675 kg halat fogtak. A második helyre az adai Termometal csapata került 12, 830 kg hallal, a harmadik pedig az ugyancsak adai Agromerkur csapata lett, 11,045 kg hallal. A 19 versenyző közül egyéniben a szenttamási Čobanov Branislav bizonyult a legjobbnak (6420 gr), a második Fullajtár Szilvi ugyancsak szenttamási versenyző lett lett (5895 gr), a harmadik helyre pedig az adai Szenes Árpád (5235 gr) került ‒ mondta a szenttamási horgászbíró.

István Károly elmondta még, hogy a szenttamási kupaversenyt az egyesület szeptember 30-án szervezi, amire már most több mint 60 versenyző nevezett be.